STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Rumunsko - Transylvánie, hrad Drakuly i Ceausescův

Rumunsko, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Rumunsko - Transylvánie, hrad Drakuly i Ceausescův

Neoficiální popis ubytování

Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa B)
Bez příplatku: Brno, Mikulov
Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Humpolec, Jihlava - Pávov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice
Příplatek 600 Kč: Praha

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Povinné smluvní údaje
Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).
Den 1.
Odjezd, přejezd z ČR, přes Slovensko a Maďarsko.
Den 2.
Příjezd do Rumunska. Pojedeme hornatou západní částí označovanou jako Transylvánie a také Sedmihradsko. Navštívíme město Sibiu, které je nazýváno „výkladní skříní Rumunska“. Prohlídneme si jeho historické centrum, které si zachovalo středověkou atmosféru a svou architekturou připomíná v mnohém Norimberk. Neexsituje snad nic, co by Rumunsko proslavilo víc než krvelačný upír Dracula. Proto se vydáme na zámek Bran, označovaný jako „Drakulův hrad“. Je vystavěn na kopci a ze všech stran obklopen horami, ze kterých stoupá mlžný opar a čas od času se tajemně zahalí, a tak krajina vzbuzuje pocit, že za každým stromem se skrývá krvelačná záhrobní příšera. Roku 1436 se zde usadil kníže Vlado Tepeš, jehož hrůzná pověst přerostla v představitele tajemných sil a upírů, jeho krutosti se obávali lidé daleko za hranicemi Rumunska, a proto je dnes velmi atraktivním turistickým cílem. V podhradí se nalézá malý skanzen s ukázkami lidové architektury. Výhledy na pohoří Piatra Craiului tvořící mohutnou vápencovou hradbu nad Zarnesti a pohoří Bucegi. Poté přejezd na ubytování k Brašovu, nocleh.
Den 3.
Dopoledne zastávka městečku Prejmer, zde se pokocháme nádhernou citadelou a ještě starším opevněným saským kostelem (UNESCO). Poté navštívíme pohádkové, hradbami obehnané město Sighisoara – nazývané „brána Transylvánie“ a „Perla Sedmihradska“, které si zachovalo rysy malého středověkého opevněného města, proto je na seznamu UNESCO a je oblíbeným cílem turistů. Leží na řece Tarnava v regionu Mures. Krásné středověké jádro, posazené na vršek kopce, nabízí uklidňující výhled na střechy starých domů, úzké uličky připomínající bludiště tvořené domky natřenými veselými barvami. Uvidíte starobylou čtvrť s citadelou, klášterní kostel vyzdobený pestrými koberci, saský kostel s dřevěným Schodištěm studentů, Hodinovou věž s orlojem, která slouží i jako rozhledna a je dominantou města. Velkým lákadlem je také rodný dům Vlada Tepese „Drakuly“. Poté zastávka ve vesnici Biertan (UNESCO), která je známá svým impozantním opevněným saským kostelem s vícedílným skládacím oltářem. Cesta zpět vinařským krajem Vallea Viilor, se zastávkou na nákupy. Návrat na nocleh.
Den 4.
Navštívíme Bukurešť – hlavní město Rumunska, které je dnes moderním dynamickým a prosperujícím městem, kde se snoubí prvky dávné i nedávné historie. Pojedeme přes horský průsmyk Bucegi a přes úrodné roviny Valašska. Bukurešť byla před komunistickou diktaturou nazývána „Malá Paříž“ nebo „Paříž východu“. Typické jsou široké bulváry, rozsáhlé plochy parků a zeleně, bulváry lemované stromořadím, terasovité kavárny a restaurace, honosné veřejné budovy vše po vzoru francouzských architektů. Nejdříve se pokocháme okružní jízdou centrem kolem širokých bulvárů ve stylu Art déco. Uvidíte dominantu nevídaných rozměrů, jakou je Ceausescův Palác vítězství lidu, dnes sídlo parlamentu i vlády, druhá největší budova na světě zabírající plochu 450 tis.m2. Dále shlédneme: náměstí revoluce (centrum převratu v r. 1989), královský palác Carola II., kostel u starého knížecího dvora, Národní galerii, palác patriarchy s bazilikou, vítězný oblouk a jiné zajímavé pamětihodnosti. Večer návrat na nocleh.
Den 5.
Dopoledne osobní volno v populárním horském středisku Poiana Brašov, které leží uprostřed nádherné krajiny. Zájemci mohou vyjet lanovkou na vrch Postavarul (1799 m n.m.) a obdivovat úžasné přírodní scenérie okolí a čistotu přírody. Odpoledne navštívíme Karpaty obklopený Brašov – „Perlu Transylvánie“, sedmé největší město Rumunska. Prohlídneme si historické, hradbami obehnané Staré Město se Starou radnicí, jehož dominantou je Černý kostel, největší gotická katedrála Balkánu a množství dalších cenných památek. Lze vyjet lanovkou na vrch Tampa (955 m), který skýtá krásný výhled na město a okolí. Večer odjezd směr ČR.
Den 6.
Přejezd Maďarskem a Slovenskem, návrat do ČR

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.